Podzimní okruh okolo Třemšína

Poslední říjnová neděle neláká svým pošmourným a pro toto období tak typickým počasím moc lidí k výletu do přírody. Mně to ale naopak baví a tak beru svého čtyřnohého kamaráda Pištu a razím na Brdy. Dneska si dáme jednu z nejklasičtějších a také nejhezčích tras, zkrátka takový brdský okruh.

 

Auto parkuji v Teslínech u pily, tak jako už mnohokrát, před sebou mám trasu, kterou už jsem šel taky mnohokrát. Chtělo by se říct – nuda, ale v Brdech můžete chodit stejnou trasu x-krát a nikdy to nuda prostě není.

Počasí je zakaboněné a zůstane takové až do večera, nevadí, není horko a fotky dostanou lepší kontrast. Dlouze se rozepisovat o trase nemá smysl, všechna prošlá místa už zde byla dopodrobna několikrát popsána. Takže jen pro pořádek, pro nezasvěcené – Teslíny – po zelené ke Spálené boudě, odtud po žluté kolem Getsemanky k lovecké chatě Roubenka, dále po žluté vzhůru k tvrzišti Hengst, krásnou mini hřebenovkou přes Holý vrch a Křemel na Třemšín. Žlutou neopouštíme a jdeme dál – kolem partyzánského bunkru, skály Na Srázu, rozcestí Dlouhá, chata Moricka, vysílač Na Burku, kamenné moře Nad Maráskem. Zůstávám na žluté, protože chci jít kolem Dívčí a Dřevorubecké studánky. Na rozcestí Pod Maráskem opouštím značené trasy a po paměti jdu přes Jelence k rybníku Podbuk. Odsud se pak po chvíli napojuji znovu na zelenou, která mě přivádí zpátky do Teslín.

Je to taková klasická trasa na seznámení se s touto částí Brd, pokud vám nevadí délka 23 km, je naprosto ideální. Tahle trasa je moje brdská srdcová záležitost.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *