Do Klatov na vlak zase trochu jinudy

Občas bych někam vyrazil, ale nechce se mi vymýšlet nějaká extra trasa. Vzhledem k tomu, že to mám do Plzně i Klatov zhruba na stejno, čas od času se tam vypravím. Tentokrát se vydávám na jih, do Klatov na vlak a můj psí parťák Pišta jde se mnou.

Snažím se najít nějakou jinou cestu, ale moc dobře to nejde. Vycházíme z Horšic vzhůru do kopce přes Henigarov na rozcestí Loupensko-hájovna, kde začíná červená trasa. Zase do kopce okolo pravěkého sídliště a pak pěkně dolů na rozcestí Pískovce. Scházíme z červené a jdeme vlevo zelenou trasou.

Přejdeme silnici do Stropčic a pokračujeme chvíli neznačenou lesní cestou. Před Kalištěm už jsme zase na červené. V Kališti je rozcestí, červená doprava, zelená doleva. Volíme zelenou přes Hráz, Otín a Točník, kde odbočujeme vpravo po modré do Štěpánovic. Než tam dojdeme, zastavíme se na vyhlídce pod kopcem Pokrývadlo (497 m), kde krátce s Pištou posvačíme. Je odsud krásný výhled na Klatovy.

Že Štěpánovic pokračujeme cyklostezkou 2076 přes chatovou osadu Třešňovka a dál pak ulicí Štěpánovická a Koldinova na vlakové nádraží. Moc hezky tu tedy není, všude špína a pochybná individua, ale hlavně že jsme zdrávi došli. Zpáteční cesta vlakem nám pak uteče jako voda.

Dnešní trasa měří 28 km.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *