Z Míšova na Marásek

Trochu mně pobolívá koleno. Na běhání to teď moc není, tak si dám lehčí procházku s pejskem. Vybírám si kratší a trochu už profláklou trasu, abych se případně dostal rychle zpátky k autu. Jdeme z Míšova na Marásek.

Parkuji u grilu Míšov, ještě tu není ani noha. Dneska má přijít nějaká bouřka, snad nás mine. Z parkoviště cesta zvolna klesá po zelené dolů k potoku Bradava. Dřevěný můstek přes něj ale asi už dlouho nevydrží. Následuje dvoukilometrový úsek rovný jako pravítko, při kterém procházíme rozcestí Křtí a jdeme po zelené dál až na křižovatku Dvůr. Tady zelená končí. Dál se jde neznačenou, ale pěknou lesní cestou zhruba tři kilometry směr jihovýchod. Cestou svačíme u odpočívadla a zjišťujeme, že ve studánce Pod Bůrkem není voda. Okolo křížku Pod Bůrkem přicházíme po chvíli  na rozcestí Na Jezárkách.

Dáváme se doleva a po napojení na červenou míříme parádní lesní pěšinou kolem vysílače Na Bůrku k hlavnímu bodu naší dnešní výpravy – skále Nad Maráskem (801 m). Je to opravdu nádherné místo, jedno z nejhezčích v celých Brdech a moje druhé nejoblíbenější (to první vám opravdu neřeknu). Výhledy ale dneska nic moc. Počasí se kazí, začíná drobně pršet, je čas přidat v rámci možností do kroku. Začíná regulérní a celkem drsná sprška, nebýt Míšovské boudy, kde se s Pištou tiskneme na dveře kryté miniaturní stříškou, byli bychom promočení na kost.

Naštěstí liják netrvá dlouho a tak můžeme téměř suchou nohou pokračovat dál. Zpátky do Míšova to máme zhruba dva a půl kilometru po červené. Celkem tedy náš dnešní zdravotní výlet měří necelých třináct kilometrů.

Záznam trasy na stránkách Mapy.cz můžete prozkoumat zde.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *