Hornobělská 30 – ročník 39.

Třetí únorová sobota znamená jediné – tradiční pochod Hornobělská třicítka. Letošní ročník je 39, loni jsme se s Náčelníkem zúčastnili, letos vyrážíme na trať zase.

TJ Sokol Horní Bělá, ruku v ruce s místními dobrovolnými hasiči a obecním úřadem opět nezklamali. Vyrážíme brzy ráno krátce po oficiálním startu, posilněni točeným kouskem z výčepu hostince U Šípků. Vybíráme si samozřejmě nejdelší trasu, tedy 30 km. Než se stačíme zapsat, Pišta uvázaný ke stojanu kol venku před hospodou vysvětloval nějakému kolegovi, kdo je tu větší pes a celý stojan tak dotáhl doprostřed parkoviště. Srovnávám stojan i situaci a vyrážíme. Počasí je na tuto dobu celkem v normě.

Trasa vede tentokrát přes Vrbno, Hubenov, Mostice, Zahrádku, kolem kamenolomu a Zlatého rybníka do obce Hůrky. Dále pak k osadě Liška a rozcestí Melicharova Huť a odtud pak už po modré TZ na rozcestí U Františka, kde stojí už tradiční poslední kontrola spojená s udírnou. Pak už jen kolem Černého rybníka zpátky na místo startu.

Trasu zvládáme s přehledem za 6 hodin a 45 minut. Později zjišťujeme, že letošní ročník je rekordní, celkem se na trasy 10, 20 a 30 km vydává 1096 turistů. Z toho 10 km trasu absolvuje 866, 20 km trasu 174 a nejdelší 30 km trasu pak 56 lidí. Psi se bohužel nepočítají, ale Pišta to dal s přehledem taky.

Tak zase za rok, třeba se potkáme na startu.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *