NS Zábělá s Marcelou

I když je Marcela stále ještě nemocná, už se cítí dost fit na kratší výlet do přírody. Je poslední březnová neděle a příjemně hřeje sluníčko, tak proč ne? Vybírám naučnou stezku Zábělá a vyrážíme i s Pištou směr Plzeň.

Auto necháváme poblíž kostela sv. Jiří na Doubravce a za chvíli se po červené TZ plazíme na rozhlednu Chlum, kde je již otevřeno a dokonce si tu můžete dát i pivo v pojízdném občerstvení. My ale máme svoje a na otlučenou a nevzhlednou rozhlednu se nám vůbec nechce. Po malé pauze tak pokračujeme z kopce dolů, na rozcestí Plzeň-Bukovec, kde začíná krásná lesnická naučná stezka NS Zábělá. Trasu netřeba nějak zvlášť popisovat, více se o ní dozvíte například z mého předchozího článku Přírodní park Horní Berounka.

Dnes nám jde spíš o to, ověřit Marcely kondičku po dlouhé nemoci. Musím uznat, že trasu dlouhou 11 km zvládla velice slušně, poprvé taky vyzkoušela nové trekové hole. Výlet se nám povedl, vyhlídky na řeku Berounku byly parádní a počasí se vyvedlo taky na výbornou. Vypadá to, že můžeme začít plánovat další výlety.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *