Z Nepomuku k zázračnému pramenu

Je druhá březnová sobota, poměrně hezky a taky teplo. Náčelník by někam zašel, ale chce být brzo doma, Pišty se neptám, tomu je to jedno. Vybírám tedy kratší pochod a začínáme u pyramid, tedy ne u těch v Gíze, ale u kdysi slavného motelu v Nepomuku.

Vyrážíme po červené silnicí na jih, s malou odbočkou na vrch Šibenice (515 m), kde bylo kdysi popraviště. Moc toho tu ale není, jen nějaké zbytky zdí a informační deska. Mnohem zajímavější je malý lomek s pěknou zvoničkou, naproti přes silnici. Pokračujeme dál, v Kozlovicích červenou opouštíme a jdeme silnicí do Milče. Odtud pokračujeme po zelené přes Milečskou železniční zastávku, kolem Maňovského rybníka. Konečně se noříme na delší dobu do lesa. U kaple Svaté Markéty si dáváme menší svačinku.

Zelená nás provází obcí Oselce, ale za okamžik už jsme opět v lese a míříme k místnímu zázračnému pramenu s názvem Kloubovka. Ten je znám už velmi dlouho a pro vodu se schopností léčit nemoci pohybového aparátu sem jezdí nejen místní, ale i lidé zdaleka, dokonce i němci. Nabíráme vzorek do PET lahve a jdeme lesem dál. V Kotouni se trochu ztrácíme, zelenou jsme přehlédli, tak jdeme kus cesty po poměrně frekventované silnici. Naštěstí za Kotouňskou železniční stanicí scházíme na pěknou polní cestu vedoucí do Bezděkovce.

Procházíme Želvice a jsme opět v Milči, odkud se do nedalekého Nepomuka vracíme po zelené. Počasí nám přálo, a tak trasu čítající 27 km zvládáme za zhruba 6 hodin.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *