Kemp Oasa

Autocamp Oasa – nejen podle nás jeden z nejlepších kempů v republice. Už jsme tu byli několikrát a vždycky jsme odjížděli neradi, je tu prostě hezky. Jižní čechy a obrovský Staňkovský rybník, na jehož druhém břehu se již nachází Rakousko. Tentokrát zkoušíme přijet až po sezóně.

Do kempu přijíždíme v pátek ráno, děti jsou už druhým dnem ve škole a tady je klid. Jeden karavan, jeden stan a do toho my, toť veškeré osazenstvo. Má to ale svoje kouzlo, hlavně ten klid a ticho. Trochu to kazí fakt, že je zavřený kiosek a pivo bude jenom z flašky. Naštěstí ve vsi a přilehlém okolí je možno se najíst a napít do sytosti po celý rok.

Prodloužený víkend nás mile překvapil na začátek září poměrně příjemnými teplotami a tak došlo nejen na výlet na šlapadle, ale i na koupání. Včetně Pišty, kterému se tradičně moc do vody nechce, ale když se mu trochu pomůže, je nakonec i rád.

Strávili jsme dvě noci ve stanu, grilovali jsme večer maso a popíjeli pivko. Noci už jsou chladnější, je to znát. Pištu, který je zvyklý pořád hlídat, jsme nakonec druhou noc zavřeli do auta. Když spal v předsíni ve stanu, pořád mu vadili ježci, kteří se nám s funěním a dupáním sobě vlastním, celou noc poflakovali kolem stanu. V autě nemusel nic hlídat, pěkně se stočil na sedačku a spal v klidu až do rána a my taky.

Navštívit kemp po sezóně se nakonec ukázalo jako zajímavý nápad, všichni si to užili a s největší pravděpodobností takovou akci podnikneme znovu.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *