Brdy – podzimní okruh okolo Třemšína

Poslední říjnová neděle neláká svým pošmourným a pro toto období tak typickým počasím moc lidí k výletu do přírody. Mně to ale naopak baví a tak beru svého čtyřnohého kamaráda Pištu a razím na Brdy. Dneska si dáme jednu z nejklasičtějších a také nejhezčích tras, zkrátka takový brdský okruh.

Auto parkuji v Teslínech u pily, tak jako už mnohokrát, před sebou mám trasu, kterou už jsem šel taky mnohokrát. Chtělo by se říct – nuda, ale v Brdech můžete chodit stejnou trasu x-krát a nikdy to nuda prostě není.

Počasí je zakaboněné a zůstane takové až do večera, nevadí, není horko a fotky dostanou lepší kontrast. Dlouze se rozepisovat o trase nemá smysl, všechna prošlá místa už zde byla dopodrobna několikrát popsána. Takže jen pro pořádek, pro nezasvěcené – Teslíny – po zelené ke Spálené boudě, odtud po žluté kolem Getsemanky k lovecké chatě Roubenka, dále po žluté vzhůru k tvrzišti Hengst, krásnou mini hřebenovkou přes Holý vrch a Křemel na Třemšín. Žlutou neopouštíme a jdeme dál – kolem partyzánského bunkru, skály Na Srázu, rozcestí Dlouhá, chata Moricka, vysílač Na Burku, kamenné moře Nad Maráskem. Zůstávám na žluté, protože chci jít kolem Dívčí a Dřevorubecké studánky. Na rozcestí Pod Maráskem opouštím značené trasy a po paměti jdu přes Jelence k rybníku Podbuk. Odsud se pak po chvíli napojuji znovu na zelenou, která mě přivádí zpátky do Teslín.

Je to taková klasická trasa na seznámení se s touto částí Brd, pokud vám nevadí délka 23 km, je naprosto ideální. Tahle trasa je moje brdská srdcová záležitost.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *