Z Horšic do Plzně na vlak

Je druhá listopadová neděle a venku je docela zima, předpověď ale slibuje slunečnou oblohu a protože na Brdech jsem pořád, snažím se na poslední chvíli vymyslet nějakou pěknou trasu. Už to mám, půjdeme do Plzně na vlak!

Na cestu se s Pištou vydáváme brzy ráno, většinu cesty jdeme po červené, na kterou se napojujeme v sousední vsi Radkovice. Trasa vede z větší části mimo škodlivou civilizaci, většinou se jedná o lesní, nebo polní cestu. Obcím se ale úplně vyhnout nejde a tak dále procházíme Kucíny, osadu Střížov, Krasavce s pěknou kapličkou, Snopoušovy a Předenice, kde se po přejití mostu přes Úhlavu dostáváme zase na chvíli k lesu.

Jdeme pěkně kolem řeky, po levé ruce les. Následují Čižice, kde u rozcestí U jezu potkáváme volně pobíhající kozy. Procházíme Štěnovice a lesem překračujeme dálnici D5, která je zde pod námi schovaná v tunelu Valík.

Scházíme do Radobyčic kde červenou opouštíme a k cíli naší cesty putujeme naučnou stezkou s názvem NS Údolím Úhlavy. Při pohledu na mapu se může zdát, že půjdeme centrem velkoměsta, opak je ale pravdou. Stezka vede podél řeky pěknou cestou, lemovaná stromy a vy si připadáte, jako když procházíte dlouhým parkem. Je to příjemná procházka.

Když se konečně objevíme v parku U Ježíška, můžeme jen zamávat našemu vlaku. O fous jsme to nestihli. Rozdělíme se s Pištou o párek v rohlíku, pivo si nechávám pro sebe. Za necelou hodinku míříme vlakem domů. Zhruba 32 km jsme zdolali za 7 a půl hodiny.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *