Brdy – Voltuš a Třemšínská kaple

Přináším tip na jednu zajímavou turistickou trasu v jižních Brdech. Většinu z těchto míst jsem tu už popsal, takže dnes jen stručně přiblížím svůj předvánoční brdský výlet.

Trasa začíná ve Voltuši u Rožmitálu pod Třemšínem a jejích necelých 19 kilometrů vede celkem nenáročným terénem. Auto nechávám na parkovišti na konci obce při hranici lesa a se svým věrným psím souputníkem Pištou jdu po žluté. Po pár minutách přicházím na rozcestí s odbočkou k Rybově mohyle a po chvilce jsem u ní.

Dál pokračuji neznačenou lesní cestou na jih k voltušské vyhlídce. Výhledy směrem na Rožmitál se ale halí v mlze a tak se se psem jen kocháme jedinečností tohoto místa, než se po východním úbočí vrchu Štěrbina (753 m) s dálky nepřehlédnutelným vysílačem napojíme na modrou.

Jdeme po ní necelý kilometr na východ, než znovu sejdeme na jih neznačenou lesní cestou. To už se dostáváme na žlutou, po které míříme kolem lomu Soudná a mého oblíbeného místa U Železné Panny, na rozcestí Štadruž. K rozcestí Na Dědku se dostáváme neznačenou cestou směrem na západ a asi kilometrovým úsekem po silnici směrem na Roželov.

Tentokrát nemíříme nahoru na Třemšín, ale po zelené kolem vrchu Jilmý (712 m) k Třemšínské boudě. Tady s údivem zjišťuji, že zmizely kamna, stůl i lavice. Škoda, asi to zas někomu vadilo, nebo to potřeboval domů. Celkem se ochladilo a začal drobně padat sníh. Vyrážíme po modré kolem studánky Kobylí hlava na stejnojmenné rozcestí. To už chumelí celkem vydatně.

Jdeme po severním úbočí Třemešného vrchu (697 m), přebíháme silnici na Rožmitál a dostáváme se znovu na rozcestí Štadruž. Odtud pak severovýchodně po žluté kolem Kočičího hrádku (740m) zpátky k autu, které mezitím zmizelo pod vrstvou čerstvě napadaného sněhu.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *