Brdy – brodění sněhem

Napadlo neobvykle velké množství sněhu, tak beru psa a mířím na Brdy. Idea je taková – nechám auto v Chyníně a prostě vyrazím na zdařbůh do lesa. Nakonec je ale vše zase jinak.

Už při příjezdu do Chynína je jasné, že odsud to tedy nepůjde. Cesta na parkoviště je neprotažená a sněhu je tolik, že by se v něm moje stařičká Felicia utopila. Sjíždím tedy asi kilometr jižně směrem na Radošice a auto nechávám u odbočky k opuštené bývalé raketové základně. Pak se pěšky vracím zase zpátky do Chynína. Jdu po zelené směrem k Třemšínu. Tedy jdu je poněkud nadnesené, spíš se tak trochu brodím. Sněžnice nemám a nohy se boří do sněhu.

Na rozcestí Dlouhá odbočuji po červené doprava, podcházím vrch Nahořov a neznačenou cestou se dostávám pod rozcetí Pod Třemšínem-jih. Jít se ale moc nedá, tak otáčím zase zpátky na západ. Obcházím to místem zvaném V Krejzárkách a V Potocích. Mám toho dost, rozhoduji se přebrodit pod sněhem zapadaný Smolivecký potok (pokud možno suchou nohou), což se mi po pár kotrmelcích nakonec daří. Dostávám se na protaženou cestu, která mně dovádí až k silnici, odkud to už mám zpátky k autu kousek cesty.

Sněhové nadílky si užívám já i pes dosytosti, ale po zhruba 14 km jsme zase oba rádi v teple auta.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *