Novoroční pochod z Bolevce do Bolevce – 43. ročník

Tak jako každý první den Nového roku, i letos přijíždíme brzy ráno na ranč Šídlovák v Plzni u stejnojmenného rybníku, aby jsme si dali do těla první pochod v roce. Tentokrát se k nám přidává i Terka. Vybíráme si trasu dlouhou 15 km se dvěma kontrolami.

Trasa 43. ročníku pochodu vede po červené na vrch Krkavec (504 m) s rozhlednou, kde u malého občerstvení je i naše první kontrola. Dál pak po modré kolem lomu v lese do Záluží. Odsud po zelené do chaty KČT Třemošná, kde získáváme druhé razítko kontroly do naší karty. Po vlastním značení KČT přes rozcestí Orlík přicházíme ke Kolomazné peci. Je to jediná stojící pec tohoto druhu v ČR a také jedna z nejzachovalejších svého druhu ve střední Evropě.

Po hrázi Kamenného a Šídlovského rybníka se pak Sigmondovou stezkou vracíme zpátky na ranč Šídlovák. Holky se fotí s tradičním maskotem pochodu – sněhulákem. Ještě si necháme dát razítko pochodu do našeho deníčku, vyzvedneme si diplomy a cenu pro Pištu (buřta) a míříme zase do tepla domova nabuzení na další akce. Stala se z toho tradice, takže se už teď těšíme na další první lednový den, kdy se znovu postavíme na start.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *