Brdy – mini okruh z Míšova na Marásek

Dnešní malý okruh po jižních Brdech nepřináší, co se poznání nových míst týče, nic nového. Jedná se o malý okružní výlet, jen dnes se mnou vyráží moje žena a samozřejmě i můj pes.

Začínáme v Míšově a tradičně po zelené scházíme dolů k lávce přes Bradavu a dál na rozcestí Křtí. Sem to byla legrace, pěkně z kopečku, teď nás čeká cesta vzhůru. Pomalu stoupáme po žluté kolem Dívčí studánky ke skále Nad Maráskem.

Tohle místo je prostě nádhera v jakémkoliv ročním období, kamenné moře se zakrslými borovicemi lehce pocukrované čerstvým sněhem je balzám na duši.

Cesta je teď trochu příjemnější, procházíme kolem vysílače Na Burku a po červené klesáme dolů. Neznačenou cestou zhruba na severovýchod míjíme loveckou chatu Červená a po chvíli se napojujeme na žlutou značku. Té se ale nedržíme nijak dlouho, kousek za Stupkovým křížem odbočujeme doleva a procházíme přírodní rezervací Getsemanka.

Nemůžeme samozřejmě vynechat návštěvu Míšovské skály, mého oblíbeného místa. Opět dolů z kopce až na rozcestí u Míšovskému domku, odkud se po červené dostáváme zpět k autu v Míšově. Ještě nám zbylo trochu času na kávu v plastovém kelímku v místním slavném grilu Míšov a pak už míříme zase domů.

Dnešní mini výlet měří 15 km.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *