Do Klatov na vlak zase trochu jinudy

Občas bych někam vyrazil, ale nechce se mi vymýšlet nějaká extra trasa. Vzhledem k tomu, že to mám do Plzně i Klatov zhruba na stejno, čas od času se tam vypravím. Tentokrát se vydávám na jih, do Klatov na vlak a můj psí parťák Pišta jde se mnou.

Snažím se najít nějakou jinou cestu, ale moc dobře to nejde. Vycházíme z Horšic vzhůru do kopce přes Henigarov na rozcestí Loupensko-hájovna, kde začíná červená trasa. Zase do kopce okolo pravěkého sídliště a pak pěkně dolů na rozcestí Pískovce. Scházíme z červené a jdeme vlevo zelenou trasou.

Přejdeme silnici do Stropčic a pokračujeme chvíli neznačenou lesní cestou. Před Kalištěm už jsme zase na červené. V Kališti je rozcestí, červená doprava, zelená doleva. Volíme zelenou přes Hráz, Otín a Točník, kde odbočujeme vpravo po modré do Štěpánovic. Než tam dojdeme, zastavíme se na vyhlídce pod kopcem Pokrývadlo (497 m), kde krátce s Pištou posvačíme. Je odsud krásný výhled na Klatovy.

Že Štěpánovic pokračujeme cyklostezkou 2076 přes chatovou osadu Třešňovka a dál pak ulicí Štěpánovická a Koldinova na vlakové nádraží. Moc hezky tu tedy není, všude špína a pochybná individua, ale hlavně že jsme zdrávi došli. Zpáteční cesta vlakem nám pak uteče jako voda.

Dnešní trasa měří 28 km.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *