Brdy – vrch Hlava, zámeček Tři Trubky

Je první listopadová neděle a venku dva stupně nad nulou, právě jsem s Pištou zaparkoval na lesním parkovišti za potokem u Strašic. Chyba, jak zjišťuji na konci jinak povedeného výletu. Parkoviště zase zrušili, ceduli posunuli a mi vyfasovali stovku pokuty, sakra. Ale co, sluníčko pěkně svítí a z rozcestí Padrťský potok kráčíme modrou k odbočce U zlámané lávky. Chceme trochu dobrodružství a tak berem kopec Lipovsko (651 m) přímo lesem. Není to nejlepší nápad, trochu bloudíme a terén je hrozný. Po čase ale na skalní vyhlídku přece jen dorážíme.

Po zelené naučné stezce jdeme přes rozcestí Chlukov-odb. na křižovatku Nad Čuralem. Dál pak neznačenou cestou na hlavní bod dnešní výpravy – vrch Hlava (788 m). Po jeho prozkoumání je to na rozcestí Kvaň kousek. Klesáme červenou cestou zvaná Klášterka dolů do údolí k potoku Rezerva. Červené se držíme dál přes rozcestí Pod Bučinou a Tři Trubky. Tady ji vyměníme za modrou, která nás povede až do konce našeho výletu. Procházíme kolem loveckého zámečku Tři Trubky s přilehlou vodní elektrárnou.

Zbytek cesty pěkným údolím nás doprovází řeka Klabava, která tudy protéká těsně při cestě. Na místním oddělení Obecní Policie Strašice zaplatíme pokutu a radši rychle mizíme. Dneska máme v nohách 22 kilometrů.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *