Pochod okolo Plzně – 70km

Nastal čas vyzkoušet, kolik toho dokážeme v jednom tahu ujít. A tak s Náčelníkem vyrážím na pochod po obcích jižního Plzeňska. Rekord nakonec stanovujeme na rovných 70 km za téměř 18 hodin.

Vycházíme od kašny v Přešticích přesně v šest ráno a na své pouti procházíme všechny tyto obce a místa: Střížov, Krasavce, Snopoušovy, Předenice, Netunice, Střížovice, Chouzovy, Želčany, Olešná, Nezvěstice, Šťáhlavice, zámek Kozel, Šťáhlavy, Starý Plzenec, Plzeň – Koterov, Plzeň – Hradiště, Plzeň – Valcha, Lhota, Nová Ves, Dobřany, Přeštice – Zastávka, Žerovice a zpátky na náměstí v Přešticích.

Tempo nějak zvlášť nehoníme, prostě jdeme na pohodu. Větší přestávku si dáváme ve Starém Plzenci, kde v restauraci Český dvůr poobědváme, ve vietnamské večerce na Valše posedíme venku na lavičce u pivka a poslední zastavení je pak v Dobřanech v restauraci Na Růžku.

Ke konci cesty se dostavuje brutální únava. Svaly bolí, plosky nohou hoří a posledních pár set metrů do cíle jdeme jako zombie. Večer si vyzkouším svalovou horečku a druhý den se mi moc dobře nechodí, ale co, rekord padl a to je hlavní!

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *