Brdy – kříž(k)ová cesta

Tenhle výlet na Brdy je tak trochu na pohodu. Místo kopců sněhu je jenom poprašek a tak si s Pištou a Náčelníkem jdeme jen tak zafotit. Chceme projít křížky a pomníčky, které jsme dosud vynechali.

Začínáme na lesním parkovišti v Chyníně, odkud se vracíme do vsi a po louce jdeme k prvnímu úlovku – litinovému kříži na kamenném podstavci v místě zvaném U Kříže. Pak se zanoříme do lesa a po červené jdeme k rybníku Drahota u Nových Mitrovic. Kousek od rybníka se zde tyčí velký dřevěný kříž. Třetí na řadě zhruba po kilometru severovýchodním směrem je pomníček Josefu Ječnému v místě zvaném příhodně U Pomníku.

Obcházíme Fajmanovy skály a studánku Pod Bůrkem, když přicházíme k pomníčku, který nedokážu zatím pojmenovat, nazvu ho tedy pracovně křížek Pod Bůrkem (pokud někdo víte, jak se jmenuje nebo kdo ho postavil, napište mi to prosím). Od vysílače Na Burku si děláme zacházku na skalní vyhlídku Nad Maráskem. Výhledy tedy nic moc, ale alespoň krásně svítí sluníčko. Vracíme se zpátky k vysílači a jdeme dál na rozcestí Moricka. Odsudpokračujeme jihozápadním směrem neznačenou lesní cestou k poslednímu, tedy pátému křížku. Poměrně velký litinový kříž na kamenném podstavci je pěkně zastrčen mezi stromy.

Cesta se trochu vytrácí, je třeba se chvílemi prodírat vegetací. Nakonec ale trefíme správně na zelenou, která nás vede zpátky k autu u Chynína. Dnešní křížová výprava měří jen 16 km.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *