Brdy – z Nepomuku k Obecnici a na Klobouček

Vyrážíme z obce Nepomuk na Prahu, tedy ne do hlavního města, ale na druhý nejvyšší vrchol Brd.
Přecházíme přes Malý Tok (643 m) a jdeme Borskou cestou na sever k rozcestí U svatého Františka. Po Jeřabecké cestě pak až na Obecnickou a po necelém kilometru točíme vzhůru na Bohutínský vrch (843 m). Tady se zase trochu motáme, ty uzounké lesní pěšinky jsou jedna jako druhá. Nakonec se ale zdárně vymotáme až na Čihadelskou cestu.

Následují rozcestí U Šraňku, Pod Tokem, Seník pod Tokem, Kamenné schody, Schůdecká linie, U Bukové studánky a přicházíme k hrázi vodní nádrže Obecnice. Je čas otočit zpět. Přes rozcestí Zelená linie míříme k dnešnímu zlatému hřebu výletu – vrchu Klobouček (703 m). Slunce pěkně svítí a tak si užíváme výhledy do kraje z tohoto pěkného místa.

Po Obrázecké a Buršovské cestě znovu přicházíme na rozcestí Pod Tokem a U Šraňku. Chvíli jdeme po Čihadelské cestě na jih, ale zkracujeme si to pěkně lesem ke studánce Nad Perkanskou. Skelnou huť tentokrát obcházíme divokou lesní cestičkou a po modré Brdeckou a Havelskou cestou se pomalu blížíme ke konci.  Zbývá již jen poslední rozcestí – Pod Plešcem a lesní cestou Planýrka přicházíme zpět k autu.

V nohách tak dnes máme 28 km.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *