Brdy – Chynín, Třemšín, Červená bouda

Je začátek prosince a po sněhu u nás ani památka. Tak se s Pištou jedeme na ten sníh podívat na Brdy. Dáme si klasiku – výstup na Třemšín, tentokráte od Chynína.

Už jsem tu šel mockrát, pokaždé si říkám, že příště vyrazím někam jinam než na Brdy, ale když tady je takový klid a to ticho. No, trasa není nic světoborného, klasicky po zelené na rozcestí Dlouhá, po červené kolem buku „Dvoják“ na severní rozcestí  Pod Třemšínem a po modré kolem třemšínské studny na vrchol. Tady vždycky v přístřešku posvačíme, než se vydáme dál. Sněhu je tu pár centimetrů, takže si to náležitě užíváme.

Pokračujeme po žluté přes vrch Křemel a Hřebence k tvrzišti Hengst. Máme v plánu jít dál k lovecké chatě Roubenka, ale najednou začíná drobně pršet. Scházíme dolů na rozcestí a to už opravdu leje jako z konve. Konec výletu, otáčíme vlevo a nabíráme nejkratší kurz k návratu. Ještě štěstí, že je tu brdská pěší dálnice kolem Červené boudy. Čtyřkilometrová asfaltka rovná jako pravítko, ať se podíváš před, nebo za sebe. Jen kdyby nebyla tak namrzlá. Moc rychle nám to nejde. K autu přicházíme úplně zmoklí, tak pouštím topení naplno a míříme zase domů.

Dneska máme našlapáno jen 17,5 km, ale aspoň jsme si užili trochu toho sněhu.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *