Brdy – Vánoční procházka

Je druhý svátek vánoční a pro mně to letos znamená poslední pěší výlet, nebude to žádná dálava, zakončíme sezónu stylově – na Brdech. Beru manželku se psem a před desátou dopolední už parkujeme u známého grilu v Míšově.

Dneska to není žádný dálkový pochod, ale spíše rozlučka s letošní chodeckou sezónou, která je zatím nejslabší. Může za to samozřejmě to, že jsem se dal taky na běhání, tak toho času není na rozdávání. Nu což, jdeme lehce zasněženými Brdy po zelené z kopce dolů a přes lávku překonáváme Bradavu. Na rozcestí Křtí začíná stoupání po žluté kolem Dívčí studánky nahoru, k odbočce Nad Maráskem. Už jsem tu o něm psal mockrát, takže pro ty co nevědí, jedná se o 801 metrů vysokou skálu s kamenným mořem, s pěkným výhledem do kraje.

Provádíme zápis do vrcholové knihy, trošku si zafotím a pak zas po červené přes rozcestí Pod Maráskem a Pod Bůrkem (stojí zde tzv. Míšovská bouda) se vracíme zpátky. Okruh měří zhruba 9 km a nám trvá necelé tři hodiny ho obejít. Všude je alespoň pár centimetrů sněhu a je to krása. Tak zas někdy příště.

Ještě se zastavíme v Blovicích v restauraci Na Čabardě, kde se k nám přidává Terka a dáváme si parádní pozdní oběd. Vřele tuto restauraci doporučuji!

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *