Běh – Tůruj Brdy Winter Run 2019

Druhou únorovou sobotu se konal terénní běh v mé oblíbené lokalitě – Brdech s názvem Tůruj Brdy Winter Run. Tady nemůžu chybět, trasy znám a běhám rád, není co řešit.

Sněhu je tedy letos na Brdech požehnaně, start závodu jako vždy od restaurace Na Pančavě. Trasy jsou dvě, kratší něco přes 14 km a delší 21 km. Vybírám si tu delší, Terka nakonec sehnala registraci od kamarádky, která se nemůže zůčastnit, tak běží pod jiným jménem tu kratší. Doprovází nás jako vždy moje žena a psí parťák Pišta. Tentokrát není taková zima, je lehce nad nulou a krásně svítí sluníčko.

Cesty jsou dost namrzlé a klouže to, v některých pasážích se zase běží úzkou, v hlubokém sněhu vyšlapanou cestičkou, kde není moc šancí na předbíhání. Občerstvovací stanice jsou na trati dvě a obě využívám. Běh je ale o poznání těžší než minulý měsíc na Blaníku. V cíli mně nějaká slečna ještě zkouší ze sprinterských dovedností, nechci se dát zahambit, ale vyhrávám opravdu těsně o zlomek sekundy. Mám toho tedy dost, nohy cítím ještě druhý den.

Radost mi dělá pěkná medaile i pocit z dobře zorganizované akce. Terka dobíhá svou trasu chvíli po mně. Jako odměnu si dáváme pozdní oběd v báječné restauraci Na Čabardě v Blovicích.

Terka dobíhá 110. ze 153 běžců na trati 13+ km, já 31. z 87 běžců na trati 19+ km.

Některé fotky ze závodu fotil Václav Fialka – https://www.facebook.com/venca.fialka mockrát díky.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *