Běh – půlmaraton plzeňského kraje

Je sobota ráno a plzeňský sportovní areál Škodaland ožívá pátým ročníkem krajského půlmaratonu. Letos se na start stavím poprvé, mým cílem je uběhnout v pohodě půlmaraton. Pokud možno pod dvě hodiny.

Doprovází mně manželka a čtyřnožec Pišta, i když, jak zjišťujeme až na místě, je sem psům vstup zapovězen. Je to jediná chybka této jinak velmi povedené a po technické stránce zabezpečené akce. Je poměrně slušná zima, pár stupňů nad nulou, ale po odstartování v deset hodin se počasí umoudří a občas vykukuje i sluníčko. Rukavice a čepice tak po chvíli mizí v kapse. Začátek trasy je do kopce a to dlouhé čtyři kilometry až do Šlovic k první občerstovačce. Pak už je to jen z kopce, nebo víceméně po rovině.

Polovina závodu se láme v Dobřanech na náměstí, kde je zřízena speciální Fan zóna a další občerstvení. Atmosféra je skvělá a člověka to aspoň na chvíli povzbudí v další cestě. Nicméně fanoušci povzbuzují po celé délce tratě a jsou úžasní. Velké díky patří také plzeňským vodičům Tempo Makers, v mém případě hlavně Anně Nosilové, která statečně a přesně vedla běžce na cílový čas 1:50. A i když jsem se na pátém kilometru odtrhl a běžel si sám, minimálně začátek mi pomohla nepřepálit.

Krom půlmaratonské distance se běželo i pět a deset kilometrů a dětské tratě. Zázemí s vyhřívaným stanem a stánky sponzorů bylo také fajn. Pro mně byl pak čas 1:46:25 osobním rekordem a finišerská medaile mi udělala velkou radost. Co se týče celkového umístění, doběhl jsem 193. z 571 běžců.

Dalších pár fotek z fanzóny v Dobřanech na náměstí
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *