Hannah Pilsen Trail Radeč

První závod z třídílného seriálu běhů v přírodě pořádaných v okolí Plzně. Kromě dětských tras nabízí pro dospělé trasy 7,5 km, půlmaraton a ultra v podobě 48 km dlouhého běhu.

Vybírám si půlmaraton a spolu s ženou a psím parťákem Pištou míříme do Volduch u Rokycan. Start se nachází v lese, uvnitř autokempu Veselý Habr. Trasa je opravdu náročná, celá první půlka totiž vede do kopce. Vzhůru na vrch Čihátko (654 m), přes pozůstatky hradu Radeč (680 m) a vrch Brno (718 m) a Radeč (721 m). Po hřebenu se pak pozvolna sbíhá na hradiště Bílá skála (624 m) a hradiště Březina (619 m).

Místa jsou to krásná, štestí, že jsem si je kdysi dříve prošel pěkně v klidu pěšky, protože teď si jich tolik neužiju. I když druhá půlka trati zvolna klesá, mám toho tedy opravdu dost, na nějaké rozhledy není ani pomyšlení. Počasí se naštěstí drží a krom pár dešťových kapek jsme jeho nepřízně ušetřeni. Konečně se blíží cíl, mobilizuji poslední zbytky sil a těsně před cílem ještě předbíhám pár bězců, je to ale opravdu nadoraz.

Je to náročné, ale mám z toho radost, tyhle dlouhé traily z vás vysají duši, ale hned jak se zmátoříte, chcete to zažít zas.

  • Startovní číslo 129
  • trať 21 km
  • cílový čas 1:53:44
  • pořadí v kategorii veteráni 4. z 31
  • celkové umístění 12. z 59

(Některé foto převzato od pořadatele)

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *