Běh pro Petra – Horní Bříza

Charitativní závod s názvem Běh pro Petra pořádá firma Grünsport v Horní Bříze. Smutné pozadí vzniku této akce je však vynahrazeno dobrým úmyslem – dobrovolným startovným přispět na léčebné pomůcky a procedury pro malou Emičku Hájkovou.

Doprovod mi dělá manželka a pes Pišta. Na výběr je ze dvou tras, pět a deset kilometrů. Vybírám si tu delší a dokonce se letos nově bude také měřit čipovou technologií, což je novinka. Nálada je skvělá, lidí je tu tak akorát a caparti mají také vlastní závod, takže je rušno a veselo. Obdivuji rozhodnutí rodičů malé Emmy, absolvovat kratší trasu i sní v kočárku.

Samotný závod je poměrně svižný, na trati jsou ke zdolání celkem tři kopce a jelikož většina vypálila docela ostře a já s nimi, mám dost co dělat, abych to nějak rozumně doběhl. Nakonec dobíhám těsně v první půlce. Nakonec si možná toho členění na věkové kategorie budu vážit, i když jsem ten veterán. Tady jsou totiž jen muži a ženy, ale i účastnická medaile se mi nakonec houpe na krku.

Na malou Emmičku Hájkovou se nakonec vybralo 27.656,- Kč. Více se o jejím příběhu můžete dočíst na adrese http://www.emmahajkova.eu/.

Foto číslo 9. od Václav Fialka Plzeň Photography.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *