Běh – Blatenská 12

Blatnou většinou jen projíždím, když mířím na Písek, nebo dále do Českých Budějovic. Tentokrát se tu ale na chvíli zastavím, běží se totiž závod. Jedná se o malý rodinný závod pořádaný partou místních a není tu mnoho běžců, zato atmosféra je přátelská a klidná. Celá akce startuje před místní hospodou Na Vinici.

Už od rána je opravdu horko, které bohužel vydrží až do večera. Doprovází mně manželka a věrný čtyřnožec Pišta. Je odstartováno, od začátku se držím někde v první desítce, trasa vede většinou lesem a kopečky jsou v tom horku opravdu výživné.

Po občerstvovačce v polovině trati ale přehlédnu odbočku. Běžím si pěknou cestou, když mi najednou dojde, že už jsem nějaký čas neviděl žádnou značku, jinak vcelku dobře značené trati. Vybíhám na mýtinu a před sebou vidím vesnici kam mám dorazit, ale z druhé strany. No co, obracím se a běžím zpátky. Odbočka je značená dobře, dokonce dvakrát, ale asi jsem se nějak zasnil a nevšiml si jí. Půl druhého kilometru ztráta. Tak to už nedoženu. Ty co jsem pracně předběhl, jsou teď přede mnou. Navíc se snažím vše dohnat a dochází mi pára.

Nakonec dobíhám přesně uprostřed, takže i přes všechnu smůlu to není úplně nejhorší výsledek. Příště už se snad neztratím.

  • Startovní číslo 10
  • trať 12 km / terén
  • cílový čas 01:10:28 hod
  • celkové umístění 16. z 32
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *