Brdy – z Míšova na Marásek

Trochu mně pobolívá koleno. Na běhání to teď moc není, tak si dám lehčí procházku s pejskem. Vybírám si kratší a trochu už profláklou trasu, abych se případně dostal rychle zpátky k autu. Jdeme z Míšova na Marásek.

Parkuji u grilu Míšov, ještě tu není ani noha. Dneska má přijít nějaká bouřka, snad nás mine. Z parkoviště cesta zvolna klesá po zelené dolů k potoku Bradava. Dřevěný můstek přes něj ale asi už dlouho nevydrží. Následuje dvoukilometrový úsek rovný jako pravítko, při kterém procházíme rozcestí Křtí a jdeme po zelené dál až na křižovatku Dvůr. Tady zelená končí. Dál se jde neznačenou, ale pěknou lesní cestou zhruba tři kilometry směr jihovýchod. Cestou svačíme u odpočívadla a zjišťujeme, že ve studánce Pod Bůrkem není voda. Okolo křížku Pod Bůrkem přicházíme po chvíli  na rozcestí Na Jezárkách.

Dáváme se doleva a po napojení na červenou míříme parádní lesní pěšinou kolem vysílače Na Bůrku k hlavnímu bodu naší dnešní výpravy – skále Nad Maráskem (801 m). Je to opravdu nádherné místo, jedno z nejhezčích v celých Brdech a moje druhé nejoblíbenější (to první vám opravdu neřeknu). Výhledy ale dneska nic moc. Počasí se kazí, začíná drobně pršet, je čas přidat v rámci možností do kroku. Začíná regulérní a celkem drsná sprška, nebýt Míšovské boudy, kde se s Pištou tiskneme na dveře kryté miniaturní stříškou, byli bychom promočení na kost.

Naštěstí liják netrvá dlouho a tak můžeme téměř suchou nohou pokračovat dál. Zpátky do Míšova to máme zhruba dva a půl kilometru po červené. Celkem tedy náš dnešní zdravotní výlet měří necelých třináct kilometrů.

Záznam trasy ve formátu GPX stáhnete zde.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *