Brdy – Jezevčí skála a Třítrubecká vyhlídka

Dnešní výlet začínám s Pištou netradičně z parkoviště u lesa zhruba v půli cesty mezi obcemi Dobřív a Strašice. Některé cesty, kde jsme se dříve pohybovali, byly nově označkovány jako turistické, tak to omrkneme.

První kdo nám stojí v cestě, je hned na začátku monumentální skála Florián. Je opravdu pořádná a musíme jí obejít zprava. Určitě ji někdy v budoucnu ještě podrobíme hlubšímu průzkumu, teď ale pokračujeme neznačenou cestou dál.

Další zastávkou jsou skály Jezevčí a Převážení (666 m). První jmenovaná je tvořena menšími skalisky zhruba ve směru severojižním s pěkným kamenným mořem při nástupu, kdežto ta druhá je v podstatě jen zarostlý pahorek.

Chvíli trvá, než se zorientujeme a najdeme žlutou turistickou značku, ta nás přivádí na rozcestí Pod Dubinou. Zde z trasy odbočíme a jdeme vzhůru na vrch Dubina (634 m) – opět zarostlý nevýrazný pahorek. Ten jenom přecházíme a po chvíli odbočíme vlevo z kopce dolů. Tady poruším své pravidlo neochutnávat vodu z lesních pramenů a trochu se napiju vody z Rudolfovi studánky. Po půl hodině zjišťuji, že pravidla se porušovat nemají, zbytek si domyslete sami.

To už jsme ale zase na žluté, tzv. Záborecké cestě, po které jdeme až na rozcestí Josefka. Pořád po žluté, východním úbočím vrchu Kamenná (736 m) se dostáváme na rozcestí U Skládané skály. Tu dneska zkoumat nebudeme, ale na dalším rozcestí Třítrubecká vyhlídka si uděláme odbočku.

Cesta na vrchol (599 m) je značená dobře, vede po ručně skládaných balvanech. Vzhledem k celodenní mlze toho moc vidět není, k severu spadá pro Brdy typické kamenné moře, na jižní straně vyhlídky řádí harvestor.

Dál po žluté scházíme kolem mohutné trojité Třítrubecké douglasky k stejnojmennému zámečku. Chvíli jdeme po modré a za rozcestím U Zlámané lávky zatáčíme doleva. Teď se pohybujeme neznačenými cestami přes místa zvaná Herpánka a Pod Pleší. Vycházíme nad částí Přední Bahna a po chvíli si to zkracujeme kolem známější části Zadní Bahna – to jsou ta, kde se každoročně koná slavná vojenská akce Bahna. A že se tak nejmenuje pro nic za nic, zjišťuji velice brzy pohledem na svoje obalené a těžké boty.

Tohle nebyla nejlepší zkratka, ale jsme skoro v cíli. Tentokrát obcházíme Floriána zprava, je to opravdu pěkná skála, mít ještě trochu času, hned bych se na ní vydrápal. To už jsme ale na konci naší dnešní výpravy a je čas vrátit se domů. V nohách máme 27 kilometrů.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *