Noční běh na Kokšín

Krásný zimní trailový závod na jeden neprávem opomíjený brdský vrch – Kokšín. Běží se dvakrát do roka, jednou v září, podruhé v únoru. Ten druhý zmiňovaný je o to náročnější, že se koná večer, běží se tedy při svitu čelovky.

Je to moje premiéra, v noci samozřejmě běhám v zimě běžně, ještě nikdy však závodně. Doprovází mně jenom manželka, psi totiž v tuhle hodinu už dávno spí. Start je z nádvoří zámku ve Spáleném Poříčí, samotné zázemí je pak v jeho útrobách, které je uzpůsobené na ubytování většího množství lidí. Je to tu útulné a hlavně je tu teplo a občerstvení. V klidu se převlékám do běžeckého a vychutnávám si s ženou nad hrnkem čaje zdejší téměř rodinnou atmosféru.

Samotný závod pak probíhá celkem v pohodě, trochu jsem z toho měl strach, abych nezabloudil, potmě nezakopnul a tak. Vše ale dopadlo dobře, dokonce ani brod který se musí překonat jak cestou na vrchol tak i zpátky, zdolávám suchou nohou. Organizátoři totiž na poslední chvíli natáhli lano podél spadlého stromu přes potok. Kdo chce, může rovnou přes brod, já volím o kousek delší, ale jistější variantu suché nohy.

Cíl je zase na nádvoří zámku. Po doběhu ještě chvilku posedíme u čaje a pak míříme rychle domů, stěně už na nás čeká. Ostatní ale zůstávají na večerní program.

Trasa měří 19 kilometrů a celkem se na start staví 42 běžců. Do cíle dobíhají všichni, já na 15 místě.

Foto – Facebook spolek Salomena Spálené Poříčí.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *