Brdy – Vánoční výlet na Tři trubky

Každý rok mezi vánočními svátky podnikáme krátkou rodinnou procházku na Brdy. Tentokrát jsme se vypravili na Třítrubeckou vyhlídku a Brdskou vločku.

Vyšli jsme z parkoviště od Hájkova mostu podél řeky Klabavy po modré a na rozcestí u zlámané lávky zatočili doprava. Cesta stoupá vzhůru a po necelém kilometru zatáčíme pro změnu doleva. Stále stoupáme, až k rozcestí U Skládané skály. Odsud pak po žluté z kopce dolů, na rozcestí Třítrubecká vyhlídka. Tady je odbočka na nedalekou vyhlídku nad kamenným mořem.

Scházíme dolů na cestu a kousek se vracíme k rozcestí Tři Trubky zámeček, který zvenku obhlížíme a jdeme ještě o kus dál, k bývalé malé vodní elektrárně. Pak jdeme po modré na rozcestí U zlámané lávky a stoupáme Dolinskou cestou ke křižovatce Nad čuralem. Odbočujeme doleva Kolenskou cestou a po chvíli přicházíme na rozcestí Lipovsko – odb. Pokračujeme rovně po zeleně značené naučné stezce na vrchol Lipovsko (651m), kde je do jednoho z kamenů vytesán symbol vločky (je třeba hledat, ale není to nic složitého). Mise je splněna, tak se vracíme zhruba tři sta metrů stejnou cestou a odbočujeme doleva neznačenou cestou necelé dva kilometry, než dojdeme na žlutou. Po ní pak doleva a za necelý kilometr jsme zase zpátky na parkovišti Hájkův most.

Dnešní trasa měřila necelých 13 km.

Záznam trasy ve formátu GPX stáhnete zde.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *