Brdy – Z Nepomuku na vrch Koruna

Polovina prosince a sníh nikde, tak jsme se s Pištou a Lucasem zajeli podívat na Brdy. Tady to nebylo o nic lepší, ale nějaký ten bílý poprašek jsme tu přeci jenom nalezli.

Začali jsme ve vesnici Nepomuk prudkým stoupáním po modré na rozcestí U Sv. Jana., pak zhruba ještě sto metrů po žluté nahoru a zatočit doprava, po Tocké cestě. Po necelém kilometru zabočit doleva na Malý Tok, přejít Pražskou linku a dojít na rozhraní cest Borská a Myší díra. Pokračovat Myší dírou kolem Hradišťského potoka na rozcestí Trojhran a Bor. Pokračovat na sever Hořovskou cestou a první odbočkou doleva.

Neznačenou cestou podejít vyšší z dvojvrcholu Koruna a dojít na schůdnější a zajímavější menší z vrcholů. Odsud pak po zelené z kopce dolů k rozcestí Pod Korunou, držet se zelené asi kilometr a půl a pak prudce zabočit doleva a neznačenou cestou sejít do údolí Třítrubeckého potoka (dá se přejít suchou nohou). Na asfaltové silnici se dát doprava a zhruba po sto metrech hned zabočit první doleva. Neznačená cesta potom vede k rozcestí Lizská bouda.

Od ní potom pokračovat po žluté přes rozcestí Na Rovinách a Pod Hubertkou. Pak po čtyřista metrech nechat žlutou být a pokračovat cestou Sýkorová až na parkoviště do Nepomuku.

Dnešní trasa měřila 21 km.

Záznam trasy ve formátu GPX stáhnete zde.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *