Brdy – zasněžený Třemšín a Marásek

Na Brdech řádila paní zima a přinesla pěknou sněhovou pokrývku, tak jsme se na to hned z kraje roku zajeli s Pištou a Lucasem podívat. A vzali jsme s sebou i Náčelníka. Vyrazili jsme tradičně od pily v Teslínech.

Naše cesta vede dál po zelené na rozcestí Spálená bouda, kde se napojujeme na žlutou a jdeme dál, kolem přírodních rezervací Na skalách a Getsemanka. Přicházíme na rozcestí Roubenka a začínáme stoupat na tvrziště Hengst (Kobylí hlava). Po půl kilometru necháváme žlutou odbočit doleva a jdeme rovně, přímo přes hřeben Holý vrch, abychom se po dalším půl kilometru na žlutou zase napojili a pokračovali na vrch Křemel a poté konečně na nejvyšší vrch jižních Brd – Třemšín.

Z něj potom pokračujeme po zelené kolem vyhlídky Na skalách až na rozcestí Dlouhá. Pak nás čeká opravdu dlouhá a dost nezáživná cesta po asfaltce, po červené až na vrchol (a jako vždy zlatý hřeb celé cesty) Nad Maráskem.

Pokračujeme dál po červené na rozcestí Pod Bůrkem a jdeme necelý kilometr rovně neznačenou cestou, místem zvaným Jelence. Pak zatáčíme doprava a po dalším kilometru zase doleva. Po dalším kilometru se dostáváme na rozcestí, kde odbočujeme vlevo a kolem rybníku Podbuk docházíme zpátky na zelenou, kterou jsme cestu začínali. Zpátky do Teslín je to pak už jen kilometr.

Dnešní trasa měřila 22 km.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *