Rodinný výlet na bunkr Jordán

Na poslední dubnovou neděli jsem naplánoval rodinný výlet na Brdy. Vybral jsem místo známé z českého filmu Obecná škola – pěchotní srub Jordán na vrchu Houpák. Auto necháváme na parkovišti u obce Těně, konkrétně u rozcestí U brodu a vyrážíme po žluté.

Na rozcestí Pod růžkem zatáčíme doprava po modré a jdeme asi kilometr, když dorazíme k silnici, odbočujeme zase doprava a po pár metrech přicházíme na rozcestí Nad růžkem. Jdeme doleva Pramenskou cestou, než znovu narazíme na modrou a jdeme po ní až téměř k rozcestí Kvaň les. Zhruba padesát metrů před ním ale zatáčíme doleva a neznačenou cestou jdeme až na rozcestí Dlouhý vrch.

Tady si prohlížíme jeden z bunkrů. Pak jdeme dál po červené až na asfaltovou cestu a pak doleva. Cestou míjíme křížek upomínající na zřícení bojového vrtulníku Mi-24 a po chvíli druhý, kdy kousek odsud došlo ke zřícení letounu L-159A Alca. Pak už stoupáme vzhůru kolem třech bunkrů, kdy ten nejznámější a nejzachovalejší z nich se nachází úplně dole. Bohužel dneska bez lidí vyfotit nejde, tak si vyfotím až pozorovatelnu na kopci.

Na rozcestí Houpák-k vyhlídce, se napojujeme zase na červenou a držíme se jí až na rozcestí Dlouhý vrch, které projdeme rovně a neznačenou cestou dojdeme na Dobrovskou cestu. Zatáčíme doleva a po třech stech metrech zase doprava. Zhruba po kilometru přicházíme na žlutou a po ní, přes rozcestí Pod růžkem, přicházíme zpátky na parkoviště.

Dnešní trasa měřila 20 km.

Záznam trasy ve formátu GPX stáhnete zde.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *