Informace

Vítejte na našich osobních stránkách. Jsou určeny pro naše rodinné příslušníky, kamarády a přátele. Mají za cíl sloužit jako turistický zápisníček, přehled míst, výletů a akcí, které jsme navštívili. Jsou také částečnou odpovědí na dotazy typu: „A co tam jako v tom lese furt děláš?“, „Tak co, jaký to tam bylo, na tý Brdě“, nebo „A co tam jako bylo na tom kopci?“.

Pro všechny ostatní nechť slouží tyto stránky jako inspirace, či zdroj pro vlastní plánování výletů.

Nejsou zde všechny naše výlety a toulky, deník mapuje naše aktivity zhruba od roku 2011. Musel bych totiž u počítače strávit zbytek života a na žádný další výlet bych se asi nedostal. Najezdili jsme tisíce kilometrů po naší krásné zemi, ať už autem, vlakem, autobusem, či jen tak pěšky. Doufám a věřím, že další tisíce kilometrů a další tisíce zajímavých míst nám bude ještě souzeno navštívit a probádat. Děkuji všem, co se se mnou odvážili na nějaký ten výlet, nebo čundr vyrazit a jsem za to rád. Vždycky to stálo za to.

Doufám, že se budu moci po Brdech toulat minimálně půl století, tak jako osoba nejpovolanější – Jan Čáka.

Fotografie na těchto stránkách jsou foceny převážně na obyčejný kompakt, protože kilovou zrcadlovku se mi moc tahat nechce (od začátku roku 2017 se s ní už zase tahám, protože zrcadlovka je zkrátka sázka na jistotu). Tomu samozřejmě odpovídá i kvalita, proto ve fotografiích nehledejte nějaké umělecké dílo, slouží především jako dokumentační foto. Většinou je pod články povolená diskuze, budu rád, když ji budete využívat smysluplně, to znamená k věci a slušně. Pokud jsem se v článku v něčem zmýlil, budu rád, když mne na to upozorníte.

Přesnou lokaci osad, kempů a tábořišť zde nikdy neuvádím, protože se to nedělá. Musíte si je tzv. vychodit a najít sami. Popřípadě Vám je mohu ukázat osobně, když se mnou půjdete na čundr. Chci tak zajistit, že se na tato místa nedostane člověk se špatnými úmysly.

Příjemné a inspirativní pokoukání přejí Martin, Marcela a Terka Balajkovi z Horšic a samozřejmě pes Pišta a Lucas.

Případné dotazy či připomínky můžete směřovat na e-mail m.balajka (zavinovačka) gmail.com 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.