Toulání krajinou Brd

Přírodní park Hřebeny, Přírodní park Třemšín a CHKO Brdy – obecně nazývané zkrátka Brdy. Vzdušnou čarou zhruba 70 kilometrů téměř souvislého pásu lesa. Od Černošic v Praze až k Rožmitálu pod Třemšínem na samotném jihozápadním cípu středočeského kraje. Moje srdeční záležitost.

Je ještě spoustu míst a cest kam se vydat a při svých toulkách se snažím jít vždy zase jinudy. I tak se zde nachází dost článků, které popisují v podstatě totožnou trasu. Přemýšlel jsem jestli je zde mám uvádět všechny a nakonec jsem si řekl, že ano.

Les a krajina se neustále mění, ať již samovolně, nebo nuceným zásahem člověka. Některá místa, kde se ještě nedávno nacházel hustý les dnes připomínají pláň a čekají až vznikne les nový. Je zajímavé prohlédnout si tato místa tak jak vypadaly dříve a porovnat je se současností.

Dopadová plocha Tok

Brdy – kolem vrchu Tok

Dnešním cílem je vrchol nejvyššího bodu celých Brd – Tok (865 m). Na cestě mně doprovází pes Pišta a hned potom co jsme opustili auto na parkovišti u lesní správy v obci Nepomuk, pěkně zčerstva stoupáme po modré kamenitou cestou…
Pokračovat ve čtení…
Dopadová plocha Jordán

Brdy – Chlukov a Houpák

Tenhle výlet je ve znamení stoupání a klesání, ba i na nějaké to bloudění došlo. Počasí se celou dobu drží, v závěru ale nakonec troše toho deště neunikneme. Dneska si s sebou beru toho mladšího psa a začínáme opuštěním parkoviště…
Pokračovat ve čtení…
Výhled z Třemšína

Brdy – z Chynína na Třemšín a Křemel

Krátký a nepříliš náročný pěší výlet se psy na hlavní dominantu jižních Brd – vrch Třemšín (827 m). Začínáme na lesním parkovišti v obci Chynín a jdeme po zelené po široké silnici. Zhruba po dvou kilometrech zahneme doprava a užíváme…
Pokračovat ve čtení…
Nad Maráskem

Brdy – z Míšova na Marásek

Trochu mně pobolívá koleno. Na běhání to teď moc není, tak si dám lehčí procházku s pejskem. Vybírám si kratší a trochu už profláklou trasu, abych se případně dostal rychle zpátky k autu. Jdeme z Míšova na Marásek.
Pokračovat ve čtení…

Brdy – Vánoční procházka

Je druhý svátek vánoční a pro mně to letos znamená poslední pěší výlet, nebude to žádná dálava, zakončíme sezónu stylově – na Brdech. Beru manželku se psem a před desátou dopolední už parkujeme u známého grilu v Míšově.
Pokračovat ve čtení…

Brdy – Tok, Houpák, Bártův dub

Dněšní výprava má krom jiného za cíl nalézt některá pietní místa Brd, spojená s leteckými nehodami, které se zde v rámci vojenských cvičení udály. Začínáme s Pištou od nově zbudovaného parkoviště u Hájkova mostu, tak snad zase nedostaneme pokutu.
Pokračovat ve čtení…

Brdy – kříž(k)ová cesta

Tenhle výlet na Brdy je tak trochu na pohodu. Místo kopců sněhu je jenom poprašek a tak si s Pištou a Náčelníkem jdeme jen tak zafotit. Chceme projít křížky a pomníčky, které jsme dosud vynechali.
Pokračovat ve čtení…
1 2 3

Komentáře jsou uzavřeny.